אורטודנט

מיהו אורטודנט - דר עומר פלייסיג

מיהו אורטודנט?

אורתודונט הוא רופא שיניים, שבנוסף יש לו מומחיות ביישור  שיניים. כלומר, רופא שיניים אורתודונט הוא מומחה בתחום ספציפי – יישור שיניים. בדיוק כמו שיש רופאים מומחים בתחומי רפואה שונים, כך יש רופאי שיניים אורתודונטים מומחים ביישור שיניים.

לא כל רופא שיניים הוא אורתודונט

חשוב לדעת !

1. לא כל רופא שיניים הוא אורתודונט, אבל כל אורתודונט הוא גם רופא שיניים.
2. כל רופא שיניים, רשאי לבצע את כל טיפולי השיניים, לרבות טיפולים ליישור שיניים, אבל 
    הוא אינו מומחה, ואסור לו על פי חוק להציג את עצמו כמומחה ליישור
    שיניים או כאורתודונט.
3. אורתודונט הוא רופא שיניים מומחה. כדי לקבל רישיון באורתודונטיה, הוא
    חייב להשלים תחילה את שש שנות לימודי רפואת השיניים, ורק לאחר מכן ללמוד עוד
    ארבע שנים בתוכנית התמחות ליישור שיניים. ההכשרה שלו היא כמעט כפולה מהכשרתו
    של רופא שיניים כללי. לאחר שעמד  בהצלחה בבחינות המומחיות של משרד הבריאות,
    מוענקת לו מטעם משרד הבריאות, תעודת המומחה ליישור שיניים ורישיון מומחה, נוסף על הרישיון הרגיל.
4. בישראל יש רק כ – 150 רופאי שיניים שהם אורתודונטים, מומחים ליישור שיניים.

ד"ר עומר פלייסיג הוא אורתודונט מומחה ליישור שיניים

 ד"ר פלייסיג הוא חבר האגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה(AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS), וחבר בפדרציה העולמית לאורתודונטיה (WFO).
הידע המקצועי והמעמיק שצבר מעמיד אותו בשורה אחת עם מיטב האורתודונטים המומחים בעולם, ומאפשר לו לטפל במגוון רחב של מקרים, לרבות מקרים מורכבים.
לד"ר פלייסיג דירוג Diamond-APEX היוקרתי, שהוא הדירוג הגבוה ביותר הניתן מטעם חברת Align Technologies לאורתודונטים מובילים בעולם בתחום קשתיות שקופות Invisalign . הדירוג הוא עדות לכמות המטופלים הרבה מאד, שבוחרים מדי יום במרכז ליישור שיניים בראשותו של ד"ר פלייסיג, לעצב בעבורם את השיניים ולהעניק להם חיוך חדש, בריא ומלא בטחון!

אורטודנט מומחה - דר עומר פלייסיג
במה מטפל אורטודנט מומחה - דר עומר פלייסיג

במה מטפל אורטודנט מומחה?

אורתודנט מומחה מאבחן מצבים הקשורים לבעיות במיקום השיניים ולבעיות בלסתות, ומטפל בהן. הטיפולים כוללים – יישור שיניים, טיפול בשיניים צפופות וחופפות, טיפול בבעיות מנשך, טיפול בבעיות בלסתות ובמפרקי הלסתות.

מהו טיפול אורתודונטי?

בשלב הראשון יבצע האורתודונט, בין השאר באמצעות סורק דיגיטלי וצילומי שיניים, בדיקה מקיפה של חלל הפה והשיניים, ויאבחן את הבעיות. על בסיס האבחון יתכנן האורתודונט תוכנית טיפול המותאמת אישית לכל מטופל.

הטיפול מתבצע באמצעות גשרים (סמכים) או קשתיות, שבאמצעותם מופעלים כוחות על השיניים, במטרה ליישר אותן ולהזיז אותן למקומן הנכון.  גם הסמכים וגם הקשתיות מותאמים כיום לצרכי מטופלים שרוצים להצניע את התקני היישור, ואפשר לבחור בהתקנים שאינם נראים או כמעט בלתי נראים.

הליך יישור השיניים נמשך בממוצע כשנה וחצי, במהלכן יהיה על המטופל להגיע למרפאה של האורתודונט, לצורך מעקב.
הטיפולים האורתודונטיים מוצעים כיום גם למבוגרים, וכמובן לילדים ולבני נוער.

אורטודנט מומחה לילדים

לא כל הילדים זקוקים לטיפול אורתודנטי, אך רצוי שכל ילד ייבדק על ידי אורטודנט.

ההמלצה של איגודי האורתודונתיה בעולם, היא להגיע לבדיקה אצל אורטודנט ילדים כבר בגיל שבע. כך שאם קיימת בעיה, האורטודונט יוכל לטפל בה בשלב מוקדם, ובכך לצמצם ואף למנוע בעיות עתידיות.

חשוב להגיע לאורתודנט ילדים מומלץ, שיש לו ניסיון רב בטיפול בילדים, שהוא מבין את הצרכים הרגשיים של ילדים ושיש לו גישה רגישה וסבלנית לילדים. אורתודנט אשר מתמחה ביישור שיניים לילדים משתמש בטכניקות טיפול מותאמות לילדים, יוצר אווירה טובה ומרגיעה ויודע לתקשר איתם בצורה שמתאימה לגילם.

אורטודנט מומחה לילדים - מרפאת שיניים דר עומר פלייסיג
אורתודונטיה למבוגרים - דר עומר פלייסיג

אורתודונטיה למבוגרים

רוב אפשרויות הטיפול האורתודונטי המתאימות לילדים מתאימות גם למבוגרים, ובכל זאת קיים שוני בין שתי האוכלוסיות.

 בקרב מבוגרים יש לעיתים מגבלות בטיפול, בשל נוכחותם של כתרים או שתלים בפה.  בנוסף, מבוגרים מעדיפים טיפול ליישור שיניים באמצעות התקנים בלתי נראים או שקופים, כמו קשתיות שקופות, או סמכים לינגואליים המודבקים על הצד הפנימי של השיניים.

 בכל מקרה, ההתפתחות הטכנולוגית ואיכות החומרים, מאפשרים כיום גם למבוגרים, שבעבר נמנעו מיישור שיניים, ליהנות מטיפול יישור שיניים למבוגרים מותאם אישית, שיחזיר להם את החיוך לפנים, חיוך אסתטי בפה בריא.

איך לבחור אורתודונט?

טיפול אורתודונטי הוא תהליך ארוך טווח, שתוצאותיו אמורות לענות על הציפיות שלכם. בחירה באורתודונט הנכון בעבורכם, שתרגישו אתו בנוח ותוודאו שהוא אמין, מנוסה ובעל ידע מעמיק, יכולה להפוך את תהליך יישור השיניים לחוויה טובה עם תוצאות יוצאות דופן.

בחירת אורתודנט מצריכה זמן וסבלנות. קחו את הזמן שלכם, בדקו ומצו את האפשרויות העומדות בפניכם, והגיעו להחלטה מושכלת, כשאתם שלמים עם בחירתכם.

מה חשוב שתבדקו?

מומחיות – בדקו אם רופא השיניים הוא אורתודונט מומחה ביישור שיניים. בקשו ממנו לראות רישיון מומחה ליישור שיניים מטעם משרד הבריאות או שתחפשו את שמו באתר  משרד הבריאות  או באתר האגודה הישראלית לאורתודונטיה.

ניסיון ומיומנות – בדקו כמה שנות ניסיון יש לאורתודונט בטיפול בילדים ובמבוגרים;  שאלו מהם סוגי הטיפולים האורתודונטיים שבהם האורתודונט מתמחה;  ודאו שהאורתודונט עבר הכשרה והשתלמויות בתחום האורתודונטיה.

גישה חיובית ותומכת – בפגישת הייעוץ המקדימה, תוכלו להתרשם מהגישה של האורתודונט, האם הוא עונה לכל שאלותיכם, האם הוא קשוב וער לצרכים ולחששות שלכם.
והאם אתם מרגישים בנוח אתו.

שאלו שאלות  – אל תחששו לשאול את האורתודונט שאלות. חשוב שתבינו איזה סוג של בעיות אורתודונטיות יש לכם ומהן הדרכים היעילות ביותר לטפל בהן; איך ישפיע הטיפול על מראה הפנים; כמה זמן יארך הטיפול;  כל כמה זמן צריך להגיע למרפאה. ככל שתהיו מודעים יותר לבריאות השיניים שלכם, כך תוכלו לקבל החלטות טובות יותר.

נוחות הגעה למרפאה – מכיוון שטיפולים אורתודונטיים מצריכים בדרך כלל הגעה תכופה למרפאה כדי לכוונן את הסמכים או את הקשתיות, חשוב שהאורתודנט שלכם יהיה ממוקם באזור מגוריכם או במקום שנוח לכם להגיע אליו. ודאו גם, ששעות הפעילות במרפאה מתאימות לצרכים שלכם.

עלות וביטוח  לרוב השיקול הכספי הוא משמעותי עבור רוב המטופלים. לכן, חשוב לבדוק עם האורתודונט אפשרויות תשלום גמישות, כך שתוכלו לפרוס את עלות הטיפול על פני מספר חודשים. כדאי לבדוק עם חברת הביטוח האם הפוליסה שלכם כוללת כיסוי עלות טיפול שיניים או לפחות חלק ממנה. 

בקשו לראות תיק עבודות – כך תוכלו להתרשם האם האורתודונט שבחרתם כבר מנוסה בסוג הטיפול אותו אתם מבקשים ובעיקר איך נראית התוצאה הסופית של עבודתו.

מה חשוב שתבדקו בעת בחירת אורטודנט מומחה - עומר פלייסיג

שאלות ותשובות בנושא אורתודונט

אורתודונט פרטי הוא רופא שיניים, מומחה ליישור שיניים, העובד במרפאה פרטית, בניגוד למרפאות של קופות החולים. הטיפולים אצל אורתודונט פרטי מתבצעים באמצעות הציוד החדשני והמתקדם ביותר ובחומרים מהמעולים והאיכותיים בעולם. יתרה מכך, הטיפול מתבצע בהתאמה אישית ובהענקת טיפול אישי והקשבה לצרכים ולרצונות של המטופל.  

דירוג יוקרתי הניתן אך ורק לאחוז אחד של אורתודונטים הנמציאם בחוד החנית של הטיפולים האורתודונטיים בשיטת  אינויזליין  (invisalign ). ד"ר עומר פלייסיג נמנה עם המומחים המובילים בעולם שהוענק להם דרוג Diamond-APEX היוקרתי.

על פי החוק בישראל, רופא שיניים יכול לטפל בכל בעיה בחלל הפה ובשיניים, לרבות יישור שיניים.
אבל!
החוק אוסר עליו לייחס לו מומחיות בתחום. על פי החוק אסור לרופא שיניים שלא עבר התמחות ביישור שיניים לקרוא לעצמו אורתודונט, או מומחה ליישור שיניים.
רק רופא שיניים שלמד והתמחה בתחום, ועבר בהצלחה את בחינות משרד הבריאות יכול לקבל רישיון של אורתודונט, מומחה ביישור שיניים.

עלות טיפול ליישור שיניים אצל רופא שיניים שלא עבר התמחות בתחום, היא לרוב זולה מאשר אצל אורתודונט מומחה ליישור שיניים, אלא שבניגוד לרופא שיניים שאינו מומחה, האורתודונט למד, התעמק והתעדכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות, צבר ניסיון רב בכולן, יודע לאבחן ולטפל גם במקרים מורכבים ביותר, שייתכן ורופא שיניים כללי לא יידע לתת מענה עליהם.

אם אתם רוצים לדעת האם אתם זקוקים ליישור שיניים או האם אתם מתאימים ליישור שיניים בקשתיות, היכנסו לאתר של ד"ר עומר פלייסיג עקבו אחר ההוראות וקבלו אבחנה ראשונית, ללא עלות!

אכן כן. יש צורך להמשיך ולהגיע לביקור אצל רופא שיניים אחת לחצי שנה כדי לשמור על בריאות הפה והשיניים.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג