יישור שיניים לילדים

מתי מומלץ להתחיל טיפול יישור שיניים לילדים?

אני שומע לצערי יותר מדי הורים שאומרים "אני לא מביא את הילד לבדיקה כי עדיין לא התחלפו לו כל השיניים" או הורים שמספרים שרופא השיניים שלהם אמר להם ש"יישור שיניים אפשר לעשות רק לאחר שהתחלפו כל השיניים….".
 
אז חשוב לי להדגיש – זו ממש טעות!
 
יש בעיות שניתן לפתור אותן כבר בגיל צעיר. יתרה מכך, יש בעיות שאם לא נפתרות בגיל צעיר הולכות ומחמירות עם השנים, כך שבסופו של דבר כאשר מגיעים לטיפול בגיל מאוחר, האופציות הטיפוליות כבר מוגבלות יותר….
 
ולכן – אני  אומר באופן ברור (Read My Lips 🙂 ) – יש להגיע לבדיקה ראשונית אצל אורתודונט כבר בגיל צעיר. 
ההמלצה של האיגוד האמריקאי לאורתודונטים (AAO) היא להגיע לבדיקה ראשונית כבר בגיל 7 (וזו כמובן גם ההמלצה שלי 🙂
בגיל הזה ניתן לאתר בעיות שדורשות טיפול מיידי ולטפל בהן בקלות ביחס לטיפול בגילאים מבוגרים יותר.

איך מבצעים יישור שיניים לילדים?

כאשר מדובר בילדים, על האורתודונט לבדוק לא רק את מצב השיניים העליונות והתחתונות והסגר בינהן, אלא גם את מצב הלסתות (העליונה והתחתונה) והיחס בינהן .

מכיוון שילדים גדלים באופן מתמיד (בנות עד גיל 16 בערך, בנים עד גיל 18), כאשר מזוהה פער לא תקין בין הלסתות, הרי שניתן לנצל את פוטציאל הגדילה ולתעל אותו לטובת הקטנת הפער בינהן ובכך להגדיל את הצלחת הטיפול (ומכאן בא השם: יישור שיניים ולסתות).

יישור שיניים לילדים יכול לכלול בתחילת הטיפול פלטות נשלפות למינהן, רסנים שונים וכדו' – הכל כתלות באופי הפער בין הלסתות ובמידת החומרה. 

בשלב השני של הטיפול, הוא כולל בדרך כלל סמכים קבועים ("קוביות"/"גשר") בצבע כסוף או לבן – נתון לבחירתכם כמובן.

והכי כיף – בכל פגישה תוכלו לבחור צבע גומיות שונה לקוביות שלכם ואפילו לשלב בין כמה צבעים!!

יישור שיניים ולסתות לילדים


מצבים שבהם יש פער בין הלסתות CLASS II

מה זה אומר יישור שיניים ובאיזה גיל?

כולנו היינו רוצים לחשוף שיניים יפות וישרות – ולהציג לעולם חיוך שובה לב ונעים למראה. לכן, טיפולים ליישור שיניים הפכו עם השנים לפופולריים ביותר. מעבר לפן האסתטי בו נועד הטיפול לפתור בעיות של צפיפות או רווחים גדולים, ליישר שיניים עקומות ולהתאים את הסגר בין המשנן העליון והתחתון, הטיפולים האורתודונטיים נועדים גם להשיג עמדת שיניים נכונה שתתרום לבריאות השיניים, החניכיים והעצם שתומכת אותן. 

חלק ניכר מטיפולי יישור השיניים והלסתות נעשה בקרב ילדים צעירים (עד גיל 11-12) שלהם עדיין שיניים נשירות ("שיני חלב") בפה. טיפולים אלה מכונים גם בשם "טיפול מוקדם" (או "שלב ראשון") שהוא למעשה טיפול מכין, קצר בדר"כ, שמטרתו לפתור בעיות שדורשות התערבות מיידית ולמנוע למעשה החמרה של מצב קיים שבעתיד עלול להפוך לבלתי הפיך. בגילאים אלה עצמות הראש והלסתות עדיין בגדילה והתפתחות דבר המאפשר לאורתודונט לנצל את פוטנציאל הגדילה הטבעי הקיים בילד ולתעל אותו לטובת שיפור המראה והסגר בין השיניים. רק התערבות רפואית מושכלת בידי מומחים שהוכשרו לכך יכולה לסייע להכווין את גדילת הלסתות בכיוון מועדף, לשפר ולספק מענה נכון ואיכותי לצורת הפרופיל, הפרעות דיבור, סיכון מוגבר לחבלות וכדו'. 

לאחר סיום החלפת השיניים ניתן לבצע במידת הצורך טיפול "שלב שני" שבו עמדת השיניים מובאת למצבה הסופי האידיאלי ובסופו בדר"כ השיניים מקובעות למקומן באמצעות קיבוע קבוע ו/או נשלף.

האם גם ילדך זקוק ליישור שיניים?

כ-40% מהילדים בישראל זקוקים לטיפול אורתודונטי (כלומר, שלא לצרכים אסתטיים). לכם, כהורים, אין יכולת לדעת האם ילדכם זקוק ל"טיפול מוקדם" ולכן ההמלצה של האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO) היא להגיע לבדיקה ראשונה אצל אורתודונט כבר בגיל 7, מכיוון שבגיל זה בדר"כ שיניים נשירות מתחילות מתחילות להתחלף בשיניים קבועות, ובמידה ומתעוררות בעיות – ניתן לאתר אותן בזמן. אגב, אני שומע רבות הורים מופתעים שאומרים לי שרופא השיניים אמר להם להגיע לבדיקה אצל אורתודונט רק כאשר מתחלפות כל השיניים… וזה המקום להדגיש – זו טעות נפוצה! אין להמתין עד סיום החלפת המשנן מכיוון שבעיות רבות עלולות לצוץ בדרך, חלקן תהיינה בלתי הפיכות אם יטופלו בשלב מאוחר מדי.

בנוסף לכך – מצ"ב קישור למאמר קצר (עם תמונות) שיאפשר לכם לבדוק את ילדיכם בעצמכם ולאתר בעיות שדורשות טיפול מוקדם: https://www.facebook.com/orthodontixs/posts/1333855486668169

כמה זמן נמשך יישור שיניים אצל ילדים?

"טיפול מוקדם" אורך בדר"כ 6-12 חודשים (אינדיוידואלי כמובן לכל ילד) אשר במהלכו בנוסף לטיפול, מתבצע מעקב אחר הגדילה ובהתאם לכך מבוצעות התאמות נדרשות למכשור ולמשנן עד לפתרון הבעיה. 

טיפול "שלב שני" אורך במומצע כשנה וחצי והוא כולל בדר"כ גשר (סמכים) או קשתיות שקופות לפתרון ליקויי סגר שנובעים מעמדת שיניים לקויה.

יישור שיניים לילדים

אילו בעיות דורשות טיפול מוקדם?

זו כמובן רשימה חלקית ואינה מחליפה בשום אופן ייעוץ ע"י מומחה ליישור שיניים ולסתות:

ד"ר עומר פלייסיג מציע מגוון פתרונות ליישור שיניים לילדים, בני נוער ומבוגרים

ניתן לקבוע תור באחת משלושת המרפאות – מודיעין, אשדוד, רמת גן – וליהנות ממגוון פתרונות יישור שיניים מתקדמים.

  • פלטות נשלפות ורסנים ליישור לסתות.
  • סמכים קבועים ("גשר" או "קוביות"), מתכתיים או מחרסינה.
  • יישור שיניים בקשתיות שקופות וכמעט בלתי נראות בשיטת אינויזליין הניתנות להסרה והרכבה באופן עצמאי לנוחות מקסימלית!

לפרטים נוספים על מגוון הפתרונות בקליניקה ועל יישור שיניים לילדים, אנו זמינים לפניותיך באתר או בטלפון ממש כעת – ונשמח לספק לך מענה לכל צרכיך ליישור שיניים ולסתות.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מרפאת מודיעין - ד"ר עומר פלייסיג

פרגנו לי ברשתות החברתיות

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג