יישור שיניים למבוגרים – יש דבר כזה??

יישור שיניים למבוגרים

"אני מבוגרת מדי ליישור שיניים…"

"לא בא לי להסתובב שנה וחצי עם קוביות…"

"מה? יישור שיניים זה לא רק לילדים?!??!"

אלה רק חלק מהמשפטים שאני שומע ממטופלים ומטופלות בוגרים שמתעניינים ביישור שיניים למבוגרים.

משום מה נוצרה דעה רווחת בקרב הציבור שיישור שיניים הוא לילדים בלבד ושכדי ליישר את השיניים חייבים גשר מסנוור…

אז תרשו לי לחדש לכם – זה ממש לא רק לילדים וזה ממש לא חייב להיות מסנוור!
למעשה, לאחרונה יותר ויותר מבוגרים/ות פונים אליי לקבלת טיפול יישור שיניים. יתרה מכך, סקר שנערך בארהב לפני מספר שנים מצא שכמחצית מהמטופלים העוברים יישור שיניים הם למעשה מעל גיל 18. 50%!! ומה שטוב לאמריקאים כמובן טוב גם לישראלים ולתחושתי, המספר בארץ לא רחוק מזה…
 
ובכל זאת, קיים הבדל אחד מהותי בין יישור שיניים לילדים ולמבוגרים. האסתטיקה של המכשור. עבור האוכלוסיה המבוגרת, האסתטיקה של המכשור האורתודונטי מאד מאד חשובה! הם פשוט לא רוצים "לבלוט בשטח" וגם לא מעוניינים שכולם יראו שהם מיישרים את השיניים…
 
החברות המייצרות מכשור אורתודונטי הבינו זאת כבר מזמן ומצאו לכך מספר פתרונות:

1.יישור שיניים למבוגרים באמצעות סמכים (קוביות/גשר) לבנים/שקופים -

אלו אותן קוביות המודבקות לשיניים מצידן החיצוני אבל בשונה מגשר כסוף, הקוביות עשויות חרסינה לבנה בגוון השן, כך שהמראה האסתטי המתקבל הוא משופר מאד. בנוסף, קיימים גם חוטים (הקשת שמחברת את הקוביות) בצבע לבן וכך נכון גם לגבי גומיות ומחברים, כל זאת לצורך שמירה על אסתטיקה גבוהה של המכשור. היתרונות של אופציה זו הן עלות יחסית לא גבוהה ואסתטיקה טובה.

החסרונות: מבין כל האופציות בתחום האסתטיקה המשופרת, זו למעשה האופציה הכי פחות אסתטית. בנוסף, קוביות חרסינה הן בעלות חיכוך מוגבר עם החוט מה שעשוי לגרום להארכה של זמן הטיפול. חסרון נוסף שקיים באופציה זו הוא סיכון לשחיקת אמייל השן במגע לא רצוי עם הקוביות.

2. פתרון אחר שקיים הוא סמכים נסתרים (לינגואליים) -

אלו הן קוביות המודבקות מצידן הפנימי של השיניים (הצד של הלשון ומכאן שמם) וכך למעשה הן נסתרות וחבויות בתוך הפה.

יתרונות: זהו המכשור האסתטי ביותר שקיים כיום מכיוון שכלפי חוץ לא רואים כלום. פתרון זה מתאים לכל מקרה בכל רמת קושי. לעומת זאת, חסרון בולט של שיטה זו – קושי בבליעה ודיבור ולעיתים קרובות פציעה של הלשון עקב המגע התמידי של הלשון עם הסמכים. חסרון נוסף הוא העלות הגבוהה של המכשור.

3. פתרון שלישי ומצויין בתחום יישור שיניים למבוגרים הוא קשתיות שקופות (אינויזליין Invisalign) -

אלו הן קשתיות פלסטיק שקופות המיוצרות באמצעות מדפסות תלת מימד ומורכבות על ידי המטופל/ת באופן עצמאי. הטיפול כולו מתוכנן מראש בצורה ממוחשבת ולכן המטופל מקבל את כל סדרת הקשתיות עבור הטיפול. היתרון הכי גדול בשיטה זו הוא זמן טיפול מקוצר, לעיתים עד כדי 50% מזמן הטיפול באמצעות סמכים. יתרון נוסף הוא אסתטיקה משופרת ביחס לסמכים (הקשתיות אינן בלתי נראות אבל כמעט בלתי נראות). יתרון שלישי באופציה זו הוא היכולת לשמור על הגיינה אוראלית מצויינת ללא מאמץ מיוחד מכיוון שניתן להסיר את הקשתיות לצורך ניקוי השיניים. היתרון הרביעי הוא עלות שהיא לא גבוהה ביחס לאסתטיקה מצויינת וזמן טיפול מקוצר.

החסרונות העיקריים בשיטה זו: ראשית, נדרש שיתוף פעולה מעולה מצד המטופל כלומר, נדרש להרכיב את הקשתיות 22 שעות ביממה (לכן, הטיפול אינו מתאים למטופלים שלא יוכלו להתמיד בו). חסרון נוסף מתבטא בכך ששיטת טיפול זו איננה מתאימה לחלק מן המטופלים. על מנת לבדוק האם היא מתאימה לכם, יש להגיע לבדיקה אצלי בה תקבלו את כל התשובות.

 

לסיכום,  יישור שיניים למבוגרים הוא אפשרי בהחלט, טיפול בעל ביקוש הולך ומתגבר וכיום ניתן לבצעו באופן אסתטי מאד!

אם חשבתם ש"פספסתם את הרכבת" ולא תוכלו כבר ליישר את השיניים, דעו לכם ש"הרכבת מחכה לכם בתחנה" והיא יכולה להציע לכם "נסיעה כיפית ומהנה" עם תוצאות מעולות וחוויית משתמש נפלאה!
צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג