"ד"ר, מה יקרה אם לא איישר את השיניים?"

פעמים רבות במהלך פגישת ייעוץ למטופלים חדשים שמתעניינים ביישור שיניים, אני נשאל שאלה מצויינת: 

"ד"ר, מה יקרה אם לא איישר את השיניים?"
ובכן, לשאלה זו מספר תשובות ונמנה אותן כעת:

1. צפיפות השיניים תחמיר

צפיפות שיניים הוא מצב שבו אין מספיק מקום לכל השיניים על פני הקשת הקיימת ולכן הן נמצאות בחפיפה מסויימת זו על זו. הצפיפות יכולה לנבוע מתהליכים וגורמים שונים כאשר המכנה המשותף לכולם הוא שהם אינם נעצרים ואינם נפתרים מעצמם, או במילים אחרות, צפיפות שיניים היא תכונה שלא רק שלא תיפתר מעצמה, אלא אף תחמיר במרוצת השנים.
 

2. סיכון מוגבר לשחיקת שיניים

כאשר השיניים אינן נמצאות בסגר האידיאלי (מגעים ספציפיים ומדוייקים) מתקיימים מגעים לא רצויים בין שיניים, תהליך שיכול להוביל בסופו של דבר לשחיקת שיניים מוגברת ולאובדן מואץ של חומר שן.
 

3. רגישות מוגברת לחום/קור

עם החמרת שחיקת השיניים שכבת האמייל נשחקת בהדרגה. כאשר השכבה כולה נשחקת ומגיעים לשכבה הפנימית יותר הנקראת 'דנטין' – אז תתחיל גם רגישות בשיניים לחום/קור המלווה בכאבים.
 

4. נסיגת חניכיים

כאמור, צפיפות שיניים הולכת ומחמירה עם השנים. במצב זה, שיניים זזות אל מחוץ לגבולות עצמות הלסת וכחלק מתהליך זה, מתרחשת גם נסיגה של החניכיים אשר גורמת לחשיפה מוגברת של שורש השן ויכולה להביא אף היא לרגישות מוגברת של השיניים ולכאבים. חשוב לציין כי נסיגת חניכיים על פי רוב היא תהליך שאיננו הפיך באופן טבעי (גם אם נעשה יישור שיניים) ועל מנת לטפל בו בדר"כ נדרש לבצע פעולה כירורגית משלימה.
 

5. קושי בנקיון השיניים

שיניים בסגר אידיאלי מאפשרות נקיון פשוט ויעיל. לעומתן, קיים קושי ניכר בניקוי שיניים הנמצאות בצפיפות וישנם איזורים על פני השן אשר כלל אינם נגישים למברשת שיניים/חוט דנטלי, משמע אותם איזורים בהכרח נמצאים בסיכון מוגבר לעששת, ליצירת דלקות חניכיים ואף להשראת מחלת חניכיים כרונית.
 
לסיכום, חשוב להבין שיישור שיניים איננו טיפול אסתטי בעיקרו כי אם טיפול חיוני לבריאות השיניים והחניכיים קודם כל ולפני הכל!

מעוניינים לבדוק את מצבכם? צרו עימי קשר היום 🙂

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

ימים א' – ה' :  09:00 – 20:00

יום ו' – 09:00 – 14:00

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג