הוראות לשימוש בפלטה נשלפת​

הוראות שימוש לפלטות בשיניים

הפלטה שקיבלתם עשויה פלסטיק ולעיתים ישנם גם חלקים מתכתיים המשולבים בה.

הפלטה עלולה להשבר או להתעקם בשימוש לא נכון ולכן חשוב מאד להרכיב ולהסיר אותה בדיוק כפי שהדגמתי לכם במרפאה. אם אתם לא בטוחים או לא זוכרים, הגיעו בבקשה לביקור חוזר ואדגים לכם שוב.

בעת השימוש בפלטה, יש להקפיד על הנקודות הבאות:

  1. אלא אם ציינתי אחרת, יש להרכיב את הפלטה 24 שעות ביממה ולהסירה רק בעת צחצוח שיניים או בזמן הארוחות. הקפדה על שימוש רציף בפלטה תביא להסתגלות מהירה, תגדיל את יעילות הטיפול ובנוסף תפחית את הסיכוי לאבדנה.
  2. כאמור, כאשר מצחצחים שיניים יש להסיר את הפלטה. מומלץ במעמד הצחצוח גם לנקות את הפלטה עצמה. לאחר הארוחה, יש לשטוף את הפה היטב משאריות מזון ורק אז להרכיב את הפלטה. במידה והנחיתי שניתן לאכול עם הפלטה, יש להסירה בתום הארוחה, לשטוף אותה ואת הפה היטב משאריות מזון, ולהרכיב בחזרה.
  3. כמו תמיד, אני ממליץ לצחצח את השיניים והחניכיים 3 פעמים ביום (מינימום פעמיים). אם יש לכם פלטה המכסה את איזור החך, יש להקפיד ולצחצח גם את האיזור הזה על מנת להפחית את הגירוי שם.
  4. מכיוון שהפלטה עשויה פלסטיק, אסור לשטוף אותה במים חמים! פעולה שכזו תגרום לעיוות הפלסטיק כך שלא ניתן יהיה להרכיב את הפלטה שוב בפה. ניתן להשתמש במים פושרים ובטבליות ניקוי ייעודיות לניקוי פלטות/שיניים תותבות. בהקשר הזה, אין להגאיל פלטות לקראת פסח. במידת הצורך, פנו אליי בעניין.
  5. הסרת הפלטה מהשיניים שלא באופן אותו הדגמתי (למשל, ע"י הלשון או משחק בפלטה) עלולה לגרום לעיוותה ואף לשבירתה של הפלטה. התיקון של הפלטה או הזמנת פלטה חדשה כרוכים בתשלום נוסף, אז בואו נימנע מכך…
  6. במידה וקיימים חלקים בפלטה שיש להפעילם, דאגו לבצע את ההפעלה על פי הנחיותיי באופן מדוייק וקפדני. זכרו שזהו חלק מהטיפול.
  7. הפלטה שלכם נבנתה במיוחד לשיניים שלכם ולכן אמורה "לשבת" באופן מיטבי על השיניים. עם הזמן והשימוש ועם התקדמות הטיפול, הפלטה תהיה יותר חופשית בפה (בפגישות שלנו אבצע את ההתאמות הנדרשות). אבל, במידה ונראה לכם שהיא משוחררת/לא מתאימה (ולא ניתן לחכות לתור הבא), אנא הגיעו למרפאה ואבצע את ההתאמות הנדרשות.
  8. אי הרכבה של הפלטה על פי הוראותיי או לחילופין הפסקה מוחלטת של הרכבת הפלטה עלולה לגרום לכך שהפלטה לא תתאים לשיניים, כך שנאלץ במקרים מסויימים להזמין פלטה חדשה (בעלות נוספת).
  9. הכנת פלטה חדשה עקב אובדן או שבר, או תיקון הפלטה עולים כסף רב. אנא שמרו על המכשיר!

להורדת הוראות לשימוש בפלטה נשלפת​

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג