למה חשוב ליישר את השיניים?

קיבוע בשיניים

מאת ד"ר עומר פלייסיג – מומחה ליישור שיניים ולסתות (אורתודונט) 

התפיסה הרווחת לגבי יישור שיניים היא כי מדובר בטיפולים אסתטיים שמטרתם לשפר את מראה השיניים והחיוך, מראה הלסתות וכתוצאה מכך את מראה הפנים. האמת השלמה היא שיישור שיניים הוא תהליך חיוני אשר יכול למנוע בעיות בריאותיות רבות העלולות להתפתח לליקויים חמורים יותר שלאחר מכן יהיה מסובך הרבה יותר להתמודד איתן. ד"ר עומר פלייסיג, מומחה ליישור שיניים ולסתות (אורתודונט), מציע מגוון פתרונות ליישור שיניים שיסייעו להתמודד עם מגוון צרכים למטופלים מכל הגילאים. 

גורמים המביאים לצורך ביישור שיניים 

ישנן סיבות רבות ומגוונות לכך ששיניים בוקעות באופן הדורש התערבות אורתודנטית:

טיפולי יישור שיניים הם ארוכי טווח ולעיתים רחוקות מלווים באי נעימות לתקופה קצרה של מספר ימים, אך בסופו של דבר ככל שהתהליך מתבצע בעיתוי הנכון, הדבר יביא לחסכון רב אשר ישתלם בטווח הארוך.

טיפול מונע בעל חשיבות רבה

יישור שיניים מהווה צעד חשוב ברפואה מונעת החיוני להתגוננות מבעוד מועד מפני סיבוכים רבים. אלו רק כמה מהסיבות מדוע חשוב ליישר את השיניים:

מניעת נסיגת חניכיים

כאשר קיימת צפיפות בקשת השיניים, חלק מהשיניים זזות למקומות בקשת שאינם תקינים, כך שהדבר עשוי להוביל לנסיגת חניכיים ופגיעה בעצם התומכת את השיניים. מעבר לחסרון האסתטי של נסיגת חניכיים, הדבר עשוי בטווח הארוך להביא לניידות השן ובסופו של דבר לאובדנה כמו גם לנזקים בלתי הפיכים. מסיבה זו חשוב לתת מענה לבעיה מבעוד מועד.

פגיעה במראה החיצוני ובדימוי העצמי

כאשר מראהו החיצוני של אדם מטריד אותו באופן קבוע וגורם לו להימנע מסיטואציות רבות ולהרגיש אי נוחות מגופו, עשוי הדבר להיות בעל השלכות משמעותיות על הדימוי והביטחון העצמי. דימוי עצמי שלילי עשוי לחלחל אל קשרים משמעותיים בין האדם וסביבתו ועל האופן שבו הוא מבטא את עצמו בעולם ותופס בו מקום. כך לדוגמא אדם הממעט לחייך מכיוון שמתבייש לחשוף את שיניו העקומות עלול להיתפס בטעות כאדם אדיש, קר ולא חברותי. מסיבה זו, יישור שיניים הוא בעל חשיבות משמעות מכרעת לאופן שבו המטופל תופס עצמו בחברה ומצטייר בעיניה. 

מניעת עששת ונזקיה

כאשר סידור השיניים בפה אינו תקין, כאשר הן צפופות מדי, קשה הרבה יותר לנקותן כהלכה והדבר מעלה באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות עששת (חורים בשיניים), ריקבון מתקדם ואף לאובדן השן. נמצא כי יישור שיניים עשוי להפחית את הסבירות להתפתחות העששת.

מניעת התפתחות לקויה של הלסתות

המאפיין העיקרי במטופלים צעירים הוא הגדילה המתמשכת אשר חלה עם הלידה ומסתיימת כמעט לגמרי בגילאי 16-18 (בנים/בנות). יתרה מכך, בתקופות מסויימות חלה תאוצת גדילה ולכן תקופות אלה הן אידיאליות לטיפול אורתודונטי/אורתופדי של הלסתות. על מנת לאפשר גדילת לסתות תקינה וסימטרית, גודל לסתות מספיק ותואם ומניעת התפתחות לסתות א-סימטרית עקב הפרעות פונקציונליות, מומלץ להיוועץ במומחה ליישור שיניים ולסתות ובמידה הצורך לבצע טיפול בהתאם.

מניעת לקויות במערכת הנשימה

חסימות בדרכי הנשימה של האף בילדות (פוליפים, שקדים, אדנואידים מוגדלים וכדו') עשויות לגרום להפתחות לקויה של הלסת העליונה ובעקבות כך לליקויי סגר בשיניים. יתרה מכך, חסימות אלה אף עשויות לגרום להפרעות נשימה בשינה עד כדי הפסקות נשימה לפרקים – תסמונת דום נשימה בשינה (OSA), הנגרמת ממבנה לוע ולסת לא תקינים. בעקבות כך נוצרים גם הרגלי נשימה לקויים – נשימת פה. בנוסף לניתוחים להסרת פוליפים/שקדים/אדנואידים המובצעים ע"י מומחים לרפואת אף-אוזן-גרון, יש להיוועץ גם במומחה ליישור שיניים לצורך טיפול לעידוד הגדילה של הלסתות על מנת להביאן לגודל ויחס תקין ובכך להקל את אופן הנשימה של הילד.

כל הפתרונות האורתודנטיים ברמה מקצועית גבוהה ובלתי מתפשרת

ד"ר עומר פלייסיג מעמיד לרשותך את כל ניסיונו והידע המקצועי שלו כחוקר ומדריך סטודנטים ביישור שיניים ומזמין אותך לאחת משתי מרפאותיו, במודיעין או באשדוד, לקבלת טיפול מסור ו#החיוך_שמגיע_לך #TheSmileYouDeserve. 

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

ימים א' – ה' :  09:00 – 20:00

יום ו' – 09:00 – 14:00

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג