"אה… נראה לי שהוא מומחה…."

רופא מומחה ליישור שיניים

אם אתם חושבים או לא בטוחים שרופא השיניים שלכם הוא גם מומחה ביישור שיניים (אורתודונט), קחו דקה, לא יותר, וקראו את הפוסט הזה…

הבלבול שלכם מובן לגמרי. אחרי הכל, גם רופא שיניים כללי וגם מומחה ביישור שיניים (אורתודונט) "מתעסקים" בשיניים. שניהם אנשי מקצוע שמסייעים למטופלים לשמור על בריאות הפה ושניהם למדו בבית ספר לרפואת שיניים!

ייתכן אפילו שרופא השיניים שלך מציע שרותי יישור שיניים, ואולי זה מה שגורם לך לחשוב שהוא מומחה ביישור שיניים (אורתודונט).

אבל האמת היא, שהדבקת קוביות (סמכים) על השיניים לא הופכת רופא שיניים למומחה ביישור שיניים.

רופאי שיניים, הידועים גם כ"רופאי שיניים כלליים" ( GP = General Practitioners ) מתעסקים באופן כללי בבריאות הפה. בתוך כך הם מטפלים בנגעי עששת (חורים בשיניים) בעזרת סתימות או לעיתים גם עקירות, והם לרוב מציעים שירותים של כתרים, ציפויים או סתימות עבור שיניים שנפגעו מעששת או משברים או ממבנה לא תקין. רופאי השיניים מאתרים פתולוגיות (בעיות) בפה, ומחנכים את המטופלים למניעת מחלות דנטליות.

 על אף שרופאי השיניים הם בעלי ידע נרחב, מתעמקים וממוקצעים בתחומם, ישנם כמה תחומים ברפואת שיניים המציעים תוכניות התמחות ללימודי המשך כמו טיפולי שורש, כירורגיה פה ולסת, טיפולי חניכיים וגם יישור שיניים (אורתודונטיה). כאן למעשה נכנסים לתמונה המומחים ליישור שיניים (אורתודונטים).
מומחה ליישור שיניים
רופא מומחה ליישור שיניים ישראל
יישור שיניים הוא טיפול
רופא מומחה ליישור שיניים

אז מיהו מומחה ביישור שיניים?

רופא שיניים זכאי לקבל את תואר המומחה ביישור שיניים רק לאחר שהשלים 6 שנות לימודי רפואת שיניים + 3 שנות לימודי התמחות ביישור שיניים ובנוסף עבר את כל מבחני משרד הבריאות הנדרשים על פי החוק. רק אז, הוא רשאי לקרוא לעצמו "מומחה ביישור שיניים" או "אורתודונט".

בהקשר הזה כדאי לדעת שהחוק הישראלי אינו מגביל את עיסוק רופא השיניים ולמעשה מאפשר לכל רופא שיניים (כללי) לעסוק בכל תחומי רפואת השיניים ובכלל זה גם לבצע טיפולי יישור שיניים, גם אם לא הוכשרו לכך מעולם.

מומחה ליישור שיניים מתמקד ב'סגר' של השיניים או במילים אחרות, האופן שבו השיניים העליונות והתחתונות נפגשות ונסגרות אלה באלה, וכמובן גם בסדר והיישור שלהן, אלה ביחס לאלה וביחס לפנים לפרופיל ולחיוך של המטופל.

רק למומחים ביישור שיניים יש 3 שנות השכלה אורתודונטית במחלקה המוכרת ע"י משרד הבריאות והגופים העומדים תחתיו – 3 שנים בהן עסקו ביישור שיניים ב-100% משרה, טיפלו בעשרות מטופלים ובהם מקרים מורכבים ביותר תחת הדרכה של מומחים מנוסים (חלקם אף בעלי שם עולמי בתחומם) ובנוסף הרחיבו ידיעותיהם בתחומים השונים של האורתודונטיה בקריאת אלפי מאמרים ובניתוח מאות מקרים – זאת כחלק מן ההכשרה שעברו וההשכלה אותה רכשו.

אז איך תוכלו להבדיל בין מומחה ליישור שיניים ובין רופא שיניים (כללי) המציע טיפולי יישור שיניים?

זה פשוט מאד! בקשו לראות מהרופא המטפל בכם את רשיון המומחה ליישור שיניים מטעם משרד הבריאות או שפשוט תחפשו אותו באתר משרד הבריאות, שם רשומים כל רופאי השיניים, המומחים והלא מומחים.

חשוב להבין שיישור שיניים הוא טיפול בעל השלכות משמעותיות וארוכות טווח – וישפיע על האופן שבו אתם סוגרים את השיניים, לועסים, מחייכים, מדברים….. אל תקלו ראש בבחירת הרופא שיבצע את יישור השיניים שלכם.

ולכן, בפעם הבאה שתשקלו, אתם או מכריכם, לעבור טיפול יישור שיניים – אני ממליץ לכם לבחור במומחה!

מאת ד"ר עומר פלייסיג – מומחה ליישור שיניים ולסתות (אורתודונט)

ארבעה מכל עשרה ילדים בישראל זקוקים ליישור שיניים שאיננו לצרכים אסתטיים. כאשר השיניים בולטות, עקומות או עם רווחים גדולים, הדבר הוא בעל השלכות בריאותיות, תפקודיות ואסתטיות ועשוי במקרים מסויימים להקשות על הדיבור, הלעיסה ואסתטיקת החיוך. במקרים אלו ורבים אחרים, נדרש טיפול על ידי מומחה ליישור שיניים (אורתודונט) שיתאים טיפול יישור שיניים המותאמים באופן אישי לצרכי המטופל. 

בשנים האחרונות חלה עליה רבה בביקוש ליישור שיניים על ידי מבוגרים (מעל גיל 18) אשר מעבר לרצון ליישר את השיניים, מבקשים טיפול מהיר על ידי מכשור אסתטי, שנראה כמה שפחות על ידי הסביבה.

בדומה להם, גם בני נוער מתבגרים נרתעים מנראות הסמכים המתכתיים על שיניהם (ה"גשר"/"קוביות") והשפעתו על המראה החיצוני שלהם. בקרב ילדים רבים, מראה הסמכים גורם לתחושת מבוכה ובעקבות כך אף עשוי לגרום לחוסר שיתוף פעולה שהוא חיוני במהלך טיפול אורתודונטי.

אינויזיליין – פתרון מתקדם, אסתטי ויעיל

ד"ר עומר פלייסיג מציע אלטרנטיבה חדשנית ומרגשת שתחזיר אל הפנים חיוך גאה מאוזן לאוזן. פתרון זה מחליף את המכשור המסורתי של סמכים מבריקים או לבנים הנראים על השיניים. יישור שיניים בשיטת אינויזליין ("פלטות שקופות") יאפשר לכם ליהנות מיישור שיניים שהוא אסתטי מאד וכמעט בלתי נראה, מהיר! (עד כ-50% מטיפול רגיל) ומבוצע על ידי סדרה של קשתיות שקופות המהוות כיום את חוד החנית הטכנולוגית ביישור שיניים, זאת מבלי להתפשר על איכות הטיפול ותוצאותיו. פלטות שקופות אלה מאפשרות טיפול יעיל אשר מביא לתוצאות אסתטיות משמעותיות בתוך זמן קצר, במינימום כאבים, ללא שריטות וגירויים מרכיבי המתכת ועם השפעה מינימלית על יכולת הדיקציה והדיבור.

תהליך פשוט ומהיר

במידה וברצונך להתנסות בטיפול החדשני באמצעות פלטות שקופות על ידי אורתודנט מומחה בעל ניסיון רב וידע מקצועי נרחב, כל שעליך לעשות הוא להגיע לביקור במרפאה של ד"ר עומר פלייסיג להערכה ראשונית וליצירת מודל תלת ממדי של מצב השיניים הנוכחי וחיזוי עתידי של התוצאות בתום הטיפול. בהתאם להדמיה זו, ייוצרו קשתיות שקופות המתאימות בדיוק רב למידות שיניך ע"י טכנולוגיה מתקדמת ומדפסות תלת-מימד. מרגע שיימסרו לידיך הקשתיות, רוב התהליך יישאר בידיך – להחליפן בבית כל 7-14 יום ולהגיע לביקורות תקופתיות נדרשות אצל ד"ר פלייסיג, ללא ביקורים מיותרים במרפאה וללא עזרות ראשונות הקורות לעיתים ביישור שיניים באמצעות סמכים.

הטיפול החדשני טומן בחובו יתרונות רבים

* נכתב בהשראה (ועם התאמות נדרשות) מפוסט מאת האיגוד האמריקאי לאורתודונטים>>

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג