גשר לשיניים

אם הילד הגיע לגיל 12, או אפילו קודם לכן, סביבות גיל 10 , מתחיל לעלות העניין של טיפול אורטודנטי. לרוב יהיה צורך בטיפול באמצעות גשר לשיניים ולא רק פלטה נשלפת עם חוט מתכת. גשר מורכב מסמכים (קוביות) מתכת שמחבר ביניהם חוט מתכת. הסמכים מפעילים לחץ על השיניים וגורמים לתזוזתן או הטייתן בהתאם לצורך. כאשר יש בעיה גם במבנה הלסתות ובמנשך, מלבד לגשר לשיניים יהיה  צורך גם במתקן חיצוני, רסן, אותו חובשים תקופה לפני שמותקן הגשר או במקביל. אין ספק שטיפול אורטודנטי אינו כיף גדול לילד או נער מתבגר אך התוצאה שווה את אי הנוחות. מה גם שהיום ישנן שיטות טיפול מתקדמות ונוחות יותר.

מה חשוב לדעת על טיפול באמצעות גשר לשיניים?

טיפול באמצעות גשר לשיניים אורך לרוב כשנה וחצי עד שנתיים. במהלך הטיפול חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה, דבר שהוא מאתגר עבור ילדים אם הטיפול מתחיל מוקדם יחסית ולכן יש לקחת בחשבון בגילאים צעירים גם את עניין הבגרות הנפשית והמשמעת העצמית של הילד. מעבר לצחצוח שיניים קפדני יהיה צורך בביקור אצל שיננית מדי מספר חודשים כדי לוודא שלא מצטבר לכלוך. הטיפול כולל מעקב וביקור אצל האורטודנט מדי כחודשיים. אז יעשה סידור הגשר בהתאם לצורך, מתיחת החוט, החלפת גומיות ועוד. המעקב חשוב להצלחת הטיפול. החשוב ביותר שיש לזכור: גשר לשיניים הוא זמני והתוצאות הן ארוכות טווח כך שההשקעה שווה.

לבחור את האורטודנט המתאים ביותר

כאמור, טיפול אורטודנטי הוא ארוך, ממושך ומורכב יחסית. לכן אל תלכו לאורטודנט הראשון שראיתם, גם אם המחיר נמוך. בין אם אתם בוחרים בטיפול באמצעות גשר לשיניים, הטיפול הסטנדרטי, ובין אם באמצעות שיטה מתקדמת יותר כמו קשתיות שקופות (אינויזליין) בחרו אורטודנט מומחה בתחום, שהוא בעל ניסיון וגם קיבלתם עליו המלצות. חשוב לוודא שהוא אכן קיבל הסמכה מלאה באורטודנטיה. מדובר על הכשרה של ארבע שנים נוספות מעבר ללימודי רפואת שיניים. במיוחד אם אתם מעוניינים בשיטה מתקדמת ודאו שיש לו ידע וניסיון וגם מכשור מתקדם באמצעותו יוכל להבטיח טיפול מדויק. כדאי גם לשים לב לגישה, ליחס ולאווירה במרפאה, במיוחד בשל אורך הטיפול והצורך להגיע למרפאה מספר פעמים במהלכו.

ד"ר עומר פלייסיג הוא אורטודנט בעל ניסיון רב בכל שיטות הטיפול כולל המתקדמות ביותר ומקפיד על טיפול מקצועי ויחס אישי. מוזמנים ליצור קשר.

גשר בשיניים

קוביות בשיניים

הילד או הילדה נמצאים בשלב בו השיניים מתחלפות ושיני הבשר כבר צמחו לפחת בחלקן? זה הזמן לבדוק האם יש צורך ליישר את השיניים ו/או הלסת, לסדר את המנשך, לתקן ליקויי סגר, להרחיק, לקרב, ליישר או להביא לכל שינוי בסידור השיניים. למנח תקין של השיניים יש חשיבות רבה והשפעה לא רק על העניין האסתטי והחיוך שישנו. אפשר לפנות ליעוץ כבר בסביבות גיל 10, גם אם תחלופת השיניים עדיין לא הסתיימה. בשלב הזה הדברים גמישים יותר וניתן ביתר קלות להגיע לתוצאה רצויה. הטיפול המקובל ליישור שיניים הוא באמצעות קוביות בשיניים הנקראות גם סמכים. לעיתים נלווה לטיפול גם שימוש ברסן ליישור מבנה הלסתות.

מה חשוב לדעת על קוביות בשיניים

טיפול באמצעות קוביות בשיניים מחייב ודורש מן הילד משמעת עצמית, בגרות ומוטיבציה. כדאי לקחת גם את הבשלות הנפשית בחשבון. גם אם ניתן כבר מבחינה טכנית/ פיזית להתחיל טיפול, אם התחושה היא שהילד יתקשה להכיל זאת, עדיף לחכות מעט. עם זאת מומלץ לא לחכות לסוף חטיבה או התיכון, רצוי להתחיל כבר לפני. אותם סמכים או קוביות בשיניים עשויים בטיפול הסטנדרטי ממתכת. ישנם גם סמכים שקופים העשויים חרסינה אך טיפול זה יקר יותר. הסמכים מודבקים על השיניים וביניהם עובר חוט מתכת. חיזוק המתקן כולו נעשה בעזרת גומיות. הטיפול נמשך בסביבות שנה וחצי עד שנתיים, תלוי במקרה ובמידת התיקון הנדרשת ובכל מקרה חשוב לזכור: הטיפול בסופו של דבר מסתיים…

שיטות טיפול נוספות

כאמור, קוביות בשיניים עשויות לרוב ממתכת אך היום ניתן לבחור גם קוביות חרסינה. קוביות אלה הן שקופות וגם החוט המחבר בין הסמכים מצופה סיליקון כך שגם הוא שקוף. מעבר לסמכים, שיטת טיפול בטכנולוגיה מתקדמת היא קשתיות שקופות או אינויזליין. בשיטה זו מיוצרות מראש קשתיות (פלטות) שקופות המביאות להזזת השיניים. כבר בתחילת הטיפול נבנית תכנית טיפול ומתוכננות ואף מיוצרות קשתיות לכל שלב. המטופל מחליף את הקשתית מדי שבועיים בערך. תכנון וייצור הקשתיות מראש מתאפשר כתוצאה מהדמיות ממוחשבות מתקדמות. שיטת טיפול נוספת היא סמכים המודבקים על צידן הפנימי של השיניים וכך אינם נראים כלל.

ד"ר עומר פלייסיג הוא אורטודנט המתמחה בכל שיטות הטיפול. הוא משלב בין ידע רב, ניסיון מקצועי, ציוד מתקדם ויחס אישי ונעים לכל מטופל. מוזמנים ליצור קשר.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
אורטודנט מומחה ליישור שיניים בטכנולוגיית אינויזליין Invisalign

ד"ר עומר פלייסיג – אורתודונט מומחה ליישור שיניים.
הטיפולים במרפאת השיניים במודיעין נעשים תוך כדי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ומלווים על ידי צוות מרפאה מקצועי ומיומן לאורך כל הטיפול ולאחריו.
מבין טיפולי המרפאה, יישור שיניים לילדים, יישור שיניים למבוגרים, הלבנת שיניים, קיבועים קבועים ונשלפים כאשר שיטת הדגל היא יישור שיניים באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין (Invisalign)
ד"ר עומר פלייסיג, חבר מן המניין באגודה האורתודונטית בישראל (IOS), חבר האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה (AAO), חבר האיגוד האירופאי לאורתודנטיה (EOS) וחבר בפדרציה העולמית

פרטי התקשרות:
שעות עבודה:

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג